Polskie organizacje, grupy, kluby itp. w Oxfordzie
   Jeśli wiesz o istnieniu grupy, organizacji, stowarzyszenia itp, które nie została tu wymienione prosimy o kontakt.
Logo OPA

Oxford Polish Association

Stowarzyszenie Polaków w Oxfordzie powstało w celu wspierania społeczności polskiej w Oxfordzie i okolicach. Pomaga w dostosowywaniu się do norm i przepisów lokalnych oraz integrowaniu z lokalnym środowiskiem. Dostarcza informacji z zakresu spraw socjalnych, edukacyjnych oraz prawnych. Pomaga w rozwijaniu uzdolnień poprzez grupy zainteresowań i grupy wsparcia dla rodzin z dziećmi oraz dla dorosych. Zajmuje się promocją polskiej kultury, tradycji i języka. Organizuje popularne imprezy integracyjne oraz promuje czynny udział w interesujących lokalnych wydarzeniach.

www: http://opaoxford.org/, email: opa-oxford@hotmail.co.uk, tel.: 07585 44 26 96 (między 16.00 a 20.00), facebook: https://www.facebook.com/OPA-109450312466551/, adres: Blackbird Leys Youth & Community Centre, Blackbird Leys Road, Blackbird Leys, Oxford, OX4 6HW.

MindLogoSML

Przestrzeń (Oxfordshire Mind peer-support group)

Przestrzeń to grupa wsparcia oferowana przez Oxfordshire Mind - organizację charytatywną zajmującą się problemami związanymi ze zdrowiem psychicznym. W Przestrzeni można otrzymać informacje na temat życia w okolicach oraz kontakt z innymi organizacjami i profesjonalistami (służba zdrowia, zasiłki, biznes, serwisy społeczne, edukacja, prawo, itp.). Odbywają się tutaj kursy języka angielskiego z polskim nauczycielem (współpraca z Polską Sobotnią Szkołą). Można tu uzyskać także wsparcie psychologiczne – Projekt Oxford (Współpraca z Polish Psychologist Association). Przestrzeń to także warsztaty z asertywnosci i umiejętnosci komunikowania się. Grupa oferuje ponadto tłumaczenia i wsparcie w sytuacjach kryzysowych oraz możliwość odbycia wolontariatu, udziału w szkoleniach i uzyskania referencji dla pracodawców. Spotkania w każdy czwartek 17.30 – 20.30 w Cowley Wellbeing Centre.

www: http://www.oxfordshiremind.org.uk/what-we-do/peer-support/przestrzen/#polishinfo, email:przestrzen@oxfordshiremind.org.uk, facebook: https://www.facebook.com/Mindprzestrzen/,tel.:01865604368 (czwartki od 17:00 do 20:30),adres: Cowley Wellbeing Centre, 26 Between Towns Road, Oxford OX4 3LZ.

LibraryLogoSML

Polska Biblioteka Przestrzeń

Polska Biblioteka Przestrzeń powstała dzięki hojności ofiarodawców. Większość książek i czasopism w zbiorze jest w języku polskim. Są to m.in.: czasopisma, dzienniki, literatura piękna oraz popularno-naukowa dla mlodzieży i dorosłych. Wiele pozycji tego zbioru zainteresuje również najmłodszych wielbicieli komiksów i bajek. Z zasobów można skorzystać w każdy czwartek od 17.00 do 20.30. Można tu także ofiarować przeczytaną książkę i tym samym pomóc wzbogacić księgozbiór. Zasoby biblioteki można sprawdzić online tutaj.

www: , email:przestrzen@oxfordshiremind.org.uk, facebook: https://www.facebook.com/Mindprzestrzen/, tel.:01865604368 (czwartki od 17:00 do 20:30), adres: Cowley Wellbeing Centre, 26 Between Towns Road, Oxford OX4 3LZ.

PPALogoSML1

Polish Psychologists’ Association

Stowarzyszenie Psychologów Polskich oferuje wsparcie psychologiczne również w Oxfordzie. Zajmuje się także profesjonalnym doradztwem m.in. na obszarze rozwoju zawodowego. W zajęciach mogą uczestniczyć osoby we wszystkich przedziałach wiekowych. Spotkania w poniedziałki 16:00 - 18:00.

www: http://www.polishpsychologists.org/filie-ppa/oxford/, email: oxford@polishpsychologists.org, tel.: 0790 212 1979, adres: Oxford Wellbeing Centre, Between Towns Road, Oxford, OX4 3LZ

PPOLogoSML

Polska Parafia pw. Niepokalanego Serca Maryi w Oksfordzie

Polskia Parafia Katolicka pw. Niepokalanego Serca Maryi w Oksfordzie. Informacje o godzinach i lokalizacji mszy w języku polskim, ogłoszenia parafialne, grupy parafialne, informacje o sakramentach i ważnych wydarzeniach.

www: http://parafiaoxford.co.uk/, email: kpajak66@gmail.com, tel.: (01865) 510354, kom.: 07940599540, adres kontaktowy: Duszpasterz - proboszcz Ks. Krzysztof Pająk, 59 Carlton Road, Summertown, OXFORD OX2 7SB

SPSLogoSML

Stowarzyszenie Polskich Studentów na Uniwersytecie Oksfordzkim

Stowarzyszenie Polskich Studentów na Uniwersytecie Oksfordzkim jest jednym z najstarszych, największych i najbardziej prestiżowych polskich towarzystw studenckich w Wielkiej Brytanii. Założone w 1955 roku, dzisiaj liczy ponad stu członków aktywnie zaangażowanych w regularną działalność tj. wykłady, imprezy towarzyskie i kulturalne.

www: http://www.oxpolsoc.com/

Ciekawe strony związane z Oxfordem
OksfordScreenSML

Oksford

Strona o charakterze turystyczno-kulturalnym. Ciekawie przedstawiona historia Oksfordu, doskonałe opisy poszczególnych koledży, mniej lub bardziej znanych zabytków, muzeów oraz parków i ogrodów. Znajdują się tutaj również informacje na temat tras spacerowych oraz najciekawszych wydarzeń kulturalnych w Oksfordzie i okolicach. Jednym słowem jest to portal dla tych, którzy lubią czasem ruszyć się z domu.

www:http://www.oksford.co.uk/

Początek strony