Polskie groby w Wolvercote

W sobotę 5 listopada 7 i 8 klasa wraz z Panią Dyrektor M. Henry oraz Panią K. Gargas pojechały na cmentarz w Wolvercote, żeby odwiedzić i uporządkować polskie groby. Dojechaliśmy tam samochodami z rodzicami. Czyściliśmy nagrobki, zapaliliśmy znicze i ułożyliśmy kwiaty. Wszyscy ciężko pracowali i bardzo się starali. Wydaje mi się, że był to dobry pomysł, żeby zadbać o często zapomniane groby. Dla mnie to była bardzo ciekawa i przyjemna wycieczka.

Po powrocie z cmentarza dostaliśmy ciasteczka, pączki i kakao. Potem w klasie rozmawialiśmy trochę o cmentarzu i o osobach tam pochowanych.

W poprzednią sobotę byliśmy na cmentarzu, aby posprzątać groby zmarłych Polaków. Robimy tak co roku ponieważ 1 listopada jest święto zmarłych i w ten sposób pokazujemy, że pamiętamy o zmarłych. Na cmentarzu, na który jeździmy jest pochowanych dużo zmarłych żołnierzy, którzy zginęli podczas II Wojny Światowej.

Co roku staram się być i pomagać podczas sprzątania ponieważ sam nie mogę jechać do swoich bliskich i zapalić im znicza, to mogę zapalić go komuś innemu do kogo tez może ktoś nie może przyjechać.

Autor tekstu: Filip Waciński

Scroll to Top