Patron PSO

15 Grudnia 2018 Polska Szkoła w Oksfordzie otrzymała imię Gen. Bryg. Alfonsa Maćkowiaka

Uroczystość nadania imienia gen. bryg. A. Maćkowiaka naszej szkoły odbyła się 15 Grudnia 2018 z udziałem ambasadora Polski prof. Arkadego Rzegockiego oraz burmistrza Oksfordu, oficerów z 6 Brygady Powietrznodesantowej, oraz reprezentacji z JW Grom, pani Krystyna Olliffe prezes PMS, rodzina A. Maćkowiaka, reżysera filmu “Lądowanie w Oksfordzie”, przedstawiciele Uniwersyteckiego klubu Achilles w Oksfordzie, osoby, związane z Cichociemnymi lub samym A. Maćkowiakiem.

Gen. Bryg. Alfons Maćkowiak

Prawdziwy dżentelmen – tak nazywali go przyjaciele

„Cechy takie jak odwaga i poświęcenie dla sprawy, wysoka kultura osobista i radość życia świadczyły o wielkości, honorze i patriotyzmie Alfonsa Maćkowiaka”

Dariusz Krakowiak. Historie Wojskowe (Captain M. – cichy bohater)

Życiorys generała A.Maćkowiaka

Scroll to Top