Szkolne informacje 27.01.2024

Drodzy Rodzice,

Lekcje religii i geografii

W tą sobotę odbędzie się geografia w kl. 3, 7 i GCSE oraz religia w kl. 4-6.


Jasełka

W niedzielę 28/01 zapraszamy na jasełka przygotowane przez kl. 2 i 3 w kościele Bl. Dominic Barberi w Littlemore po mszy o 16.30.


Legitymacje szkolne

W najbliższą sobotę będą wydawane w klasach legitymacje szkolne, prosimy, aby rodzice odbierając legitymacje podpisali potwierdzenie jej odbioru.


Konkurs „Być Polakiem”

“Rozpoczynamy XV, jubileuszową edycję konkursu „Być Polakiem” i chcemy, jak co roku, zaprosić do udziału w niej przedszkolaków, uczniów, ale również studentów. Temat przewidziany dla grup literackich i filmowej, jest w tym roku szczególny, bo będziecie odkrywcami mało znanych wydarzeń z historii Polski, często o wielkiej dramaturgii, a nawet sensacyjnym charakterze. To nie jest proste zadanie, ale Jubileusz ma swoje prawa. Prosimy więc rodziców i nauczycieli, by gotowi byli wspierać i motywować młodzież podczas przygotowywania pracy konkursowej. Novum tegorocznej edycji jest też skład jury, wzbogacony o uczestników konkursu z poprzednich lat. Nie może być inaczej, bo spotkali się w listopadzie 2023 r. w Warszawie na konferencji „Polonia 2.0”, na którą zostali zaproszeni i postanowili stworzyć Fun Club konkursu „Być Polakiem”, wspierający organizatorów konkursu i jego przebieg. Cóż można dodać, młodzi Polacy podbijają świat!”

Informacje o konkursie i kalendarium konkursu “Być Polakiem”

Regulamin konkursu “Być Polakiem”


Wierszowisko

Proszę zachęcić dzieci do udziału w Wierszowisku, tegoroczny temat to “Emocje wierszem malowane”


Konkurs historyczny dla kl. 7 i GCSE

“Drodzy Uczniowie!
W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nowym Sączu po raz kolejny organizuje Ogólnopolski Konkurs Historyczny dla uczniów szkół podstawowych i środowisk polonijnych Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii.
Konkurs ma na celu upamiętnienie postaci generała brygady pilota Stanisława Skalskiego – jednego z najlepszych polskich pilotów myśliwskich II wojny światowej, bohatera Bitwy o Anglię, Wincentego Witosa w 150. rocznicę urodzin, Zofii Oleksy prekursorki tajnego nauczania podczas okupacji niemieckiej.

Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie (do wyboru): pracy modelarskiej, prezentacji multimedialnej lub pracy plastycznej upamiętniających te postaci.”

Tutaj można znaleźć więcej informacji na temat konkursu.


Pozdrawiam serdecznie,

Marzena Henry

Scroll to Top