Szkolne informacje 27.04.2024

Drodzy Rodzice,


Religia w kl. 4-6 oraz geografia w kl.3, 7 i GCSE

W tą sobotę będzie lekcja geografii w kl.3, 7 i GCSE. W klasach 4-6 jest religia.


Konkursy

W tą sobotę po zajęciach odbędzie się szkolne Wierszowisko. Rodzice dzieci biorących udział w konkursie są zaproszeni.

Podaje wyniki Konkursu Talentów, wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy! Dziękuję jury i p.Marioli za zorganizowanie konkursu.

W dniu 20 kwietnia 2024 roku, w Sobotniej Polskiej Szkole im. gen. Alfonsa Maćkowiaka w Oksfordzie, odbył się I etap X Konkursu Młodych Talentów „Polonus”. Biorących udział w Konkursie oceniało 4-osobowe JURY, które wyłoniło następującą „Złotą Dziewiątkę”:

Natan Długosz (plastyka) i Zuzanna Walkiewicz (pieczenie) – złote wyróżnienie

Michalina Dębowska (szydełkowanie) i Maksymilian Helliwell (gitara elektryczna) – srebrne wyróżnienie

Filip Maćkowski (plastyka) – brązowe wyróżnienie

Wojtek Chabera (bit box)

Veronica Przęczka (plastyka)

Amelia Adamkiewicz (śpiew)

Mason Nawrot (plastyka).

Dodatkowo specjalne wyróżnienie JURY dostaje najmłodsza uczestniczka konkursu, Nel Cołoszyńska.

JURY bardzo dziękuje wszystkim za udział. Mamy w szkole wspaniałe talenty muzyczne, plastyczne, kulinarne i krawieckie. JURY bardzo się cieszy, że dzieci mają tyle zainteresowań i możliwości ich rozwijania. Brawa należą się wszystkim!


Uwagi porządkowe

Mam też dużą prośbę do wszystkich rodziców, aby nie posyłać do szkoły dzieci, które są chore. Jeśli dziecko najwyraźniej źle się czuje, np. ma gorączkę, kaszle lub ma problemy żołądkowe (rotawirus) powinno zostać w domu pod opieką rodzica. Nie chcemy narażać zdrowia pozostałych uczniów, ich rodzin i pracowników, tym bardziej, że mamy wśród nas osoby z obniżoną odpornością.

Rodziców uczniów z klasy 2 oraz przedszkola proszę o pilnowanie dzieci podczas przyprowadzania i odbierania ich ze szkoły. Zdaję sobie sprawę, że nie ma zbyt wiele miejsca do ustawiania się, ale bardzo proszę o to, aby dzieci nie opierały się o zaparkowane samochody. W ostatnią sobotę został porysowany samochód. Jeśli jest zbyt ciasno, być może poprosimy, aby dzieci ustawiały się na placu zabaw.

Dziękuję za zrozumienie.


Dzień Dziecka w Laxton Hall

W najbliższą sobotę będziemy zbierać imienne zapisy na wyjazd do Laxton Hall 8/06, zarząd postanowił obniżyć proponowaną cenę od osoby do £5. Proszę zgłaszać się do pani Sylwii jednocześnie dokonując wpłaty. Zapisów emailem nie przyjmujemy


Klub ceramiczny


Pozdrawiam serdecznie,

Marzena Henry

Scroll to Top